Kivi Turismitalu

ALATES 1993

Kas tervis on vaid haiguse vastand?


Tervis tähendab midagi rohkemat, kui mitte haige olemist. Tervis tähendab ka täisväärtuslikku elu, õnnetunnet ja rahulolu!

Tervise halvenemist märkame juba siis, kui peame prille kandma, kui juuksed halliks lähevad, küüned murduvad, nahk kuivab või hommikuti nägu paistes on.
Tegelikult on keha juba ammu krooniliselt haige, kuid üritab veel toime tulla. Alles siis, kui keha enam toime ei tule, annab ta endast märku.

Ja mida teeb inimene? Läheb arsti juurde ja hakkab rohtu võtma.

Tihti lähtutakse sellest, et tervisel pole meie elustiiliga mingit pistmist.
Levinud on arvamus, et:
  • Pärilikkus otsustab, kas me oleme terved või jääme haigeks ja inimene ise ei saa seda mõjutada. Paljude jaoks sobib selline mõtteviis hästi, sest nii saab vastutuse enda kaelast ära
  • Ainus võimalus „halvast pärilikkusest“ tingitud probleemide ja haigustega võitlemiseks on tavameditsiin oma aparaatide ja rohtudega
  • Paralleelselt tavameditsiinile loodetakse imerohtudele, mis ilma oma praegust elustiili ja harjumusi muutmata ning ilma igasuguste kõrvalmõjudeta lühikese ajaga terveks teevad
Tõeline elu saladus ei peitu mitte DNA-s, vaid rakumembraani mehhanismides.
Igal rakumembraanil on retseptorid, mis võtavad vastu mitmeid signaale keskkonnast ja see mehhanism juhib rakus peituvate geenide "lugemist". Rakud võivad sõltuvalt keskkonnast saadud signaalidest otsustada, kas geneetilist aluspõhja lugeda või mitte. (Loe lisaks)

Hea uudis on see, et sina suudad oma geene kontrollida. Võid neid regulaarselt muuta sõltuvalt sinu söödavast toidust, hingatavast õhust ja tekkivatest mõtetest. Sinu keskkond ja eluviis on see, mis määrab ära haiguste väljendumise sageduse.
Sa võid sellega ise algust teha juba ammu enne seda, kui sul mõni haigus esineb. Kui järgid tervislikku eluviisi, sööd kvaliteetset toitu, teed trenni, piirad kontakti mürgiste ainetega ja säilitad positiivset suhtumist, julgustad sellega oma geene väljendama positiivset ja haiguste vastu võitlevat käitumist.